Szkolenie w zakresie diagnozy i pracy terapeutycznej z osobami z ADHD

Serdecznie zapraszamy na specjalistyczne szkolenie dot. spektrum autyzmu organizowane w formie online poprzez Centrum Terapii „Konkret” w Gliwicach.

Dla kogo: specjalistki i specjaliści psychologii, pedagogiki, pedagogiki specjalnej, którzy są zainteresowani/-e problematyką spektrum autyzmu, pracujący/- lub planujący/-e pracować z osobami neuroróżnorodnymi (zarówno dziećmi, jak i dorosłymi)
Koszt: 450 zł
Forma szkolenia: online, poprzez platformę zoom

Tematyka szkolenia:
1) ADHD: charakterystyka, kryteria diagnostyczne wg DSM-5 i ICD-11.
2) Diagnoza ADHD: (1) dla kogo diagnoza i dlaczego jest ważna w życiu dorosłym?; (2): diagnoza różnicowa z innymi zaburzeniami, w tym neurorozwojowymi; 3) narzędzia diagnostyczne: DIVA-5, Conners, IDS.
3) Farmakoterapia w ADHD: omówienie możliwości leczenia psychiatrycznego i jego znaczenia dla funkcjonowania osób z ADHD.
4) Kobiety a ADHD: specyfika objawów ADHD u kobiet, diagnoza róznicowa objawów ADHD u kobiet a innych zaburzeń.
5) Terapia i wsparcie psychologiczne nastolatków oraz dorosłych z ADHD: przegląd protokołów terapeutycznych, omówienie ich plusów i minusów, hierarchia potrzeb.

Forma prowadzenia szkolenia:

  • Wykład multimedialny,
  • Ćwiczenia indywidualne,
  • Praca na przypadkach (tzw. case studies),
  • Dyskusja w grupie.

Prowadząca:
dr Anna Pyszkowska – Psycholożka, doktorka nauk społecznych w dyscyplinie psychologia, certyfikowana psychoterapeutka CBT, asystentka w Instytucie Psychologii na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Współpracuje z młodzieżą i dorosłymi w kryzysie psychicznym, a także z osobami chorującymi przewlekle i z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz ich rodzinami, w oparciu o terapię akceptacji i zaangażowania (ACT) i techniki poznawczo-behawioralne. Ukończyła roczny kurs z zakresu Stosowanej Analizy Zachowania, a także szkolenia z obszarów Racjonalnej Terapii Zachowania, Dialogu Motywującego, ACT i podstaw terapii schematów. W pracy naukowej zajmuje się tematyką psychologii zdrowia oraz związkami pomiędzy doświadczeniem kryzysu psychicznego i choroby a zasobami wewnętrznymi (współczuciem wobec samego siebie oraz elastycznością psychologiczną), co przekłada na swoją pracę terapeutyczną. Stypendystka Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W ramach działalności w naszym centrum poza psychoterapią, prowadzi diagnostykę pacjentów pod kątem spektrum autyzmu i ADHD oraz regularnie prowadzi szkolenia specjalistyczne w tym zakresie.

Osoby zainteresowane prosimy o uzupełnienie formularza zgłoszeniowego. Po jego wysłaniu drogą e-mailową powiadomimy Państwa o dostępności miejsc i prześlemy dalsze informacje dotyczące uiszczenia opłaty za udział w spotkaniu.

ZAPISY: https://forms.gle/QFvXHr76W2hYsjbC6

Dodatkowe informacje:
Uczestnicy otrzymają certyfikaty udziału z zaznaczeniem 10 godzin dydaktycznych. W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem kontakt@konkret-psychoterapia.pl