Konkret
Warto wiedzieć
Materiały i webinary dla pacjentów
Nasz zespół stale się rozwija w ramach różnych ścieżek psychologii, psychoterapii i diagnostyki psychologicznej. Wychodząc ku potrzebom naszych pacjentów w tej zakładce porządkujemy nasze dotychczasowe zespołowe publikacje i artykuły.
Pierwsza wizyta u psychologa/psychoterapeuty
Drodzy pacjenci, debiutujemy z filmem informacyjnym dot. pierwszej wizyty u psychologa / psychoterapeuty. Autorem nagrania jest dr Stanisław Seidel, który prowadzi w Konkrecie badania i diagnostykę psychologiczną oraz psychoterapię w nurcie poznawczo- behawioralnym. Zapraszamy do słuchania!
Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity.
Wykład pt. „Kobiety w spektrum autyzmu – fakty i mity”, 15.02.2022 poprowadziła dr Anna Pyszkowska w ramach kampanii społecznej „Świadomy UŚ. Otwartość”. Wszystkich zainteresowanych perspektywą biologiczną i psychologiczną funkcjonowania osób neuroróżnorodnych zapraszamy do wysłuchania!
Kiedy sen nie nadchodzi…
W ramach współpracy z wydawnictwem „Psychologia w praktyce" mgr Marta Banout prezentuje poznawczo-behawioralne metody radzenia sobie z bezsennością i koszmarami.
O zamartwianiu się, niepewności i gotowości zdrowego odpuszczania w chwilach kryzysu
Na darmowy webinar dotyczący radzenia sobie z zamartwianiem z wykorzystaniem technik ACT. Zaprasza dr Anna Pyszkowska.
Jak radzić sobie ze stresem choroby nowotworowej? Poznaj uniwersalne techniki pomocne w trakcie leczenia i po powrocie do zdrowia.
Wszystkich chorujących onkologicznie i ich bliskich zapraszamy do zapoznania się z tematyką psychoonkologiczną. O stresie choroby nowotworowej i radzeniu sobie opowiada terapeutka i superwizorka simontonowska mgr Marta Banout.
ABC w psychoterapii poznawczo-behawioralnej (CBT)
Model ABC jest podstawą znaną chyba każdemu pacjentowi, który uczestniczył w terapii poznawczo-behawioralnej. Jeżeli jesteś pacjentem, który rozpoczyna lub rozważa podjęcie psychoterapii CBT – niniejszy artykuł jest właśnie dla Ciebie. W założenia terapii poznawczo-behawioralnej w przystępny sposób wprowadza dr Stanisław Seidel, psycholog i psychoterapeuta.
Jak rozmawiać z dzieckiem, kiedy bliski choruje na raka?
Temat onkologii zawsze bywa trudny, w szczególności jeśli dotyczy dzieci i młodzieży. O podstawach komunikacji z dzieckiem, braku tajemnic i budowaniu relacji opartej na zaufaniu, opowiada mgr Alicja Sulima
O lęku, układzie nerwowym i sawannie.
Pacjenci z zaburzeniami lękowymi często przychodzą do gabinetu, ponieważ obawiają się, że „dzieje się z nimi coś nie tak”. Tymczasem ich reakcje są zupełnie naturalne. Kilka ważnych informacji o mechanizmach biologicznych lęku w kontekście terapii CBT prezentuje dr Stanisław Seidel. Zapraszamy do czytania.
O mechanizmach psychologicznych w kontekście problemów zgłaszanych przez pacjentów z otyłością olbrzymią.
Im mniejsze poczucie własnej skuteczności, tym większe nasilenie dysfunkcyjnych zachowań żywieniowych, jedzenia emocjonalnego i nawykowego wskazuje mgr Alicja Sulima w artykule skierowanych do osób przygotowujących się do zabiegu chirurgicznego leczenia otyłości.